اخبار و مقالات

تاریخ ایجاد: سه شنبه 19 دی 1394 تعداد بازدید: 1813 تعداد نظرات ارسالی: 1 نویسنده: admin
استفاده از انرژی های نو در گلخانه

انرژی نو یا انرژی جایگزین به گروهی از انرژی ها گفته می شود که برای تولیدشان از منابع بدون کربن استفاده می گردد، مانند انرژی خورشیدی، انرژی باد، انرژی دریایی، زمین گرمایی، نیروگاههای آبی و کربن خنثی مانند زیست توده . این نوع انرژی ها معایب سوخت های فسیلی مانند افزایش غلظت دی اکسید کربن و در نتیجه افزایش دمای کره زمین و تغییرات آب و هوایی و آلودگی زیست محیطی را ندارد علاوه بر این منابع تولید آن ها تمام نشدنی و بدون محدودیت است.

بدون شک انرژی را می توان یکی از عوامل اصلی و دخیل در رشد اقتصادی جوامع پیشرفته دانست. استفاده تجاری از انرژی شرط اساسی توسعه است و تصادفی نیست که کشورهایی که بهره کمتری از آن دارند در زمره کشورهای فقیر محسوب می شوند اما تولید و مصرف تجاری انرژی معضلاتی از قبیل تغییر شرایط اقلیمی، اثرات گلخانه ای، گرمایش جهان، بارش باران های اسیدی، پراکنش مواد سرطانزا، دود و سایر عوامل آلاینده در محیط زیست را با خود به همراه دارد. افزایش تقاضا برای انرژی نیازمند یک استراتژی متوازن و دراز مدت است که شامل منابع متفاوت و راه حل های خاص منطقه ایی نظیر بهره گیری بیشتر از منابع انرژی جایگزین، تکنولوژی تولید بهینه انرژی و تشویق بخش خصوصی به استفاده از تکنولوژیهای پاک می‌باشد.

کشت های گلخانه ای یکی از انواع کشت های جدید و نوپا در کشور است که عمری در حدود دو دهه دارد. با توجه به محاسنی که در این نوع کشت وجود دارد گسترش و توسعه آن در کشور در سالهای گذشته بسیار مورد توجه بوده و علاقمندان بسیاری را به خود جذب کرده است. یکی از موارد مهمی که در این نوع کشت وجود دارد پتانسیل بالای آن در استفاده از انرژی های نو مانند انرژی خورشیدی، سیستم های زمینی گرمایی، سیستم های ذخیره گرما و ... است.

 

برگرفته از سمپوزیوم تولید و صادرات گلهای پیازی

نویسندگان: مریم رمضانی – میترا خسروی
printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر کد امنیتی :
وارد نمودن کد

منوی اصلی

 

 ترویج و آموزش کشاورزی

مجموعه‌ای از مطالب آموزشی و اطلاعیه‌های ترویجی جمع‌آوری شده توسط متخصصین حوزه‌های مختلف کشاورزی.
 

 حفظ نباتات

اطلاعیه‌های پیش آگاهی و راهکارهای ارائه شده جهت مقابله با آفات.
 

 قوانین و مقررات

مجموعه قوانین و مقررات و بخشنامه‌های جدید در حوزه فعالیت بخشهای مختلف سازمان.
 

 اخبار و مقالات

مجموعه اخبار و مقالات فارسی جهت استفاده بهره‌برداران ، دانشجویان و محققین حوزه کشاورزی.