با فرمان وزیر جهاد کشاورزی؛ عملیات اجرایی شهرک گلخانه ای ۱۰۰ هکتاری دوین در خراسان شمالی آغاز شد
SuperUser Account
/ دسته ها: ویژه

با فرمان وزیر جهاد کشاورزی؛ عملیات اجرایی شهرک گلخانه ای ۱۰۰ هکتاری دوین در خراسان شمالی آغاز شد

عملیات اجرایی یکی از بزرگترین شهرک های گلخانه ای کشور به مساحت ۱۰۰ هکتار در شهرستان شیروان استان خراسان شمالی به صورت ویدیو کنفرانس توسط وزیر جهاد کشاورزی آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در مراسم آغاز عملیات اجرایی بزرگترین گلخانه کشور در شهرستان شیروان استان خراسان شمالی که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: در زمینه توسعه گلخانه ها در سال ۹۸ رشد خوبی را در این استان داشتیم  و امیدواریم در سال ۹۹ هم شاهد افتتاح این شهرک بزرگ باشیم.

وی افزود: توسعه کشت های گلخانه ای از اهداف و اولویت‌های دولت تدبیر و امید است به طوری که وسعت گلخانه های کشور از حدود ۸۸۰۰ هکتار در سال ۹۲ به حدود ۱۸ هزار هکتار در حال حاضر رسیده و حرکت عظیمی در جهت مدیریت آب، اشتغالزایی، صادرات و تولید خارج از فصل انجام شده است.

خاوازی تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی تسهیلاتی با کارمزد ۹ درصد در مناطق برخوردار و ۷ درصد در مناطق غیربرخوردار را برای فعالین در عرصه گلخانه در نظر گرفته است.

وزیر جهاد کشاورزی با درخواست از موسسه مالی و اعتباری ملل برای کمک به فعال شدن شهرک گلخانه‌ای در شیروان، خاطر نشان کرد: از موسسه ملل می‌خواهیم با دید باز این شهرک را در شیروان افتتاح و تمام مسائل مرتبط با الگوی کشت را رعایت کند و به بحث زنجیره تولید، اشتغال‌زایی و صادرات توجه ویژه داشته باشد.

مطلب قبلی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی بررسی شد: تامین امنیت غذایی با اتکا به تولید داخل
مطلب بعدی فهرست مراکز خرید تضمینی گندم و کلزا
Print
46

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان