101مورد شناسایی تغییر کاربری غیر مجاز در سطح استان لرستان
SuperUser Account
/ دسته ها: اخبار استان

101مورد شناسایی تغییر کاربری غیر مجاز در سطح استان لرستان

مدیر امور اراضی استان خبر داد:101مورد شناسایی تغییر کاربری غیر مجاز در سطح استان لرستان

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان  گفت: امسال در تعطیلات نوروزی با توجه به شیوع ویروس کرونا به منظور پیشگیری از ابتلا کارکنان بر رعایت نکات بهداشتی تاکید و این مهم توسط عوامل گشتی مد نظر قرار گرفته است .

کاوس رمضان زاده افزود :امسال12گشت‎ حفاظتی خودرویی با نظارت سرهنگ قدمی فرمانده یگان حفاظت امور اراضی از تاریخ 29/12/1398 لغایت 15/1/1399 در آماده‎باش کامل به‌سر برده و اراضی کشاورزی و با‌غ‌های استان را رصد نموده اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان ، کاوس رمضان زاده  افزود: متاسفانه در تعطیلات سال نو عده‌ای با سوءاستفاده از فرصت ایجاد شده اقدام به تغییر غیرمجاز اراضی کشاورزی می نمایند ، از این رو  مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان با تشکیل اکیپهای گشت‌زنی به صورت مستمر در سطح استان تعداد 101مورد تغییر کاربری شناسایی؛تعداد 5مورد جمع آوری ادوات و تجهیزات ؛تعداد 7مورد اجرای تبصره یک ماده 10داشته است که  تعداد شناسایی تغییر کاربری و تحویل اخطاریه  به متخلفین نسبت به آمار فروردین سال گذشته افرایش 71 درصدی داشته است .

وی از مردم درخواست کرد درصورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز اراضی، موضوع را از طریق سامانه ۱۳۱ که به‌صورت شبانه‌روزی و حتی در ایام تعطیل فعال می باشد ، اطلاع دهند.

مدیر امور اراضی استان لرستان تاکید کرد: با دادستان مرکز استان و شهرستان ها و نیروی انتظامی جهت اجرای تبصره یک ماده 10  قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی  هماهنگی لازم صورت گرفت و با متخلفان برخورد قانونی شد.

کاوس رمضان زاده  اقدامات ترویجی‌- آموزشی شامل توزیع بروشور و نصب بنر در معابر پرتردد و گلوگاه‌های سطح شهر و روستا توسط گشت‌های حفظ کاربری ؛ ارسال بیش از 2000 پیامک به (کشاورزان ،شوراها، دهیاران،و...)  ارسال پیامک به متخلفین شناسایی شده ،اطلاع رسانی وسیع در فضای مجازی با استفاده از شبکه های بومی و محلی  را از دیگر فعالیتهای مدیریت امور اراضی در ایام نوروز اعلام کرد.

مطلب قبلی تبریک روابط عموی جهاد کشاورزی لرستان به دکتر خاوازی وزیر جهاد کشاورزی
مطلب بعدی سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ازنا منصوب شد
Print
116

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان