کسب مقام برتر سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان در زمینه آموزش
SuperUser Account
/ دسته ها: اخبار استان

کسب مقام برتر سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان در زمینه آموزش

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی لرستان اظهار کرد. کسب مقام برتر سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان در زمینه آموزش در راستای "طرح ایجاد باغچه های سلامت خانگی و آموزش بهبود تغذیه" ویژه زنان روستایی

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان دکتر "عبدالله موموندی" با اعلام این خبر گفت : طرح ایجاد باغچه های سلامت خانگی و آموزش تغذیه با هدف مدیریت بهره مندی بهینه از منابع آب و خاک ، استفاده مطلوب از نهاد های شیمیایی و بذر مرغوب و همچنین تاکید بر بهبود وضعیت تغذیه جامعه روستایی با همکاری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از سال ۱۳۹۶ تاکنون اجرا شده است.

 وی افزود بر اساس ارزیابی‌های به عمل آمده توسط دفتر توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی ، استان لرستان با زیر کشت قرار دادن مساحتی بیش از ۳۳ هزار متر مربع و آموزش بالغ بر ۶ هزار نفر روز از زنان روستایی عملکرد بسیار خوبی داشته و در زمینه آموزش در مقایسه با سایر استان‌ها بالاترین رتبه را کسب نموده است.

 دکتر موموندی در پایان گفت : به طور میانگین ۸۵ درصد محصولات کشاورزی در دنیا و ایران توسط نظام کشاورزی خانوادگی تولید و عرضه می گردد. این نوع از نظام کشاورزی علاوه بر تولید محصولات کشاورزی نقش مهمی در تامین معیشت خانوارهای روستایی ، ایجاد اشتغال برای آنان و جلوگیری از مهاجرت اعضای خانواده به مناطق شهری و... ایفا می‌کند بر همین اساس سازمان خواربار جهانی فائو سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۸ را به عنوان دهه کشاورزی خانوادگی اعلام نموده است تا بر اهمیت آن تاکید ویژه‌ای داشته باشد. در این نظام کشاورزی زنان نقش محوری و بنیادی دارند. در همین راستا استان لرستان در مقایسه با سایر استان‌های کشور توفیقات بیشتری داشته که کسب عنوان نمونه ملی در سال ۱۳۹۷ توسط مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی استان لرستان ، نتخاب شرکت تعاونی زنان شیروان بروجرد به عنوان نمونه ملی در همین سال و موفقیت اخیر نشانه‌هایی از تلاش مستمر سازمان جهاد کشاورزی لرستان در راستای درآمد اقتصادی برای زنان روستایی و عشایری و تحقق شعار سال یعنی "جهش تولید" می باشد.

مطلب قبلی وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: لزوم همکاری برای اجرای طرح «یاوران تولید» در بخش کشاورزی
مطلب بعدی وزیرجهاد کشاورزی پیش بینی 14 میلیون گندم در کشور
Print
155

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان